Žiedinis principas – kaip padaryti daugiau naudojant mažiau
Žiedinė ekonomika – abipusė nauda aplinkai ir statybos pramonei
Pasaulinėje ekonomikoje pakartotinai panaudojama mažiau nei 10 % išteklių. Kai pastatai yra nebetinkami naudoti, tik 40 % statybinių atliekų yra perdirbama arba pakartotinai panaudojama. Taikydami žiedinio verslo strategijas, į kurias šalia ekonominių veiksnių įtraukiami ir tvarumo veiksniai, ne tik padedate sumažinti poveikį aplinkai, bet ir užtikrinate ilgalaikę savo įmonės sėkmę.
Dabartinė atliekų susidarymo padėtis pasaulyje
per metus susidaro tonos atliekų
Kasmet pasaulyje susidaro apie 2 mlrd. tonų atliekų, ir tikimasi, kad šis skaičius augs.
tonų plastiko atliekų per metus
Be to, per metus susidaro 54 mln. tonų elektronikos atliekų, iš kurių tik 17,4 % yra perdirbama.
pagaminama visame pasaulyje per metus
1/3 visų atliekų pasaulyje susidaro statybų pramonėje.
pakuočių atliekos per metus
Vidutinis Europos gyventojas per metus pagamina beveik 180 kg pakuočių atliekų.
Kodėl svarbus žiediškumo principas?
Maksimaliai padidinkite vertę mažindami išteklių naudojimą visuose statybos projektuose
Skirtingai nuo linijinės ekonomikos modelio, kai produktai naudojami tik vieną kartą ir susidaro daug atliekų, žiedinėje ekonomikoje daug dėmesio skiriama didžiausios vertės kūrimui naudojant kuo mažiau žaliavų ir išteklių. Su mūsų pagalba jūsų verslas gali padaryti daugiau su mažesniu kiekiu visoje tiekimo grandinėje. Nuo planavimo etapo, kuriame mūsų programinė įranga ir paslaugos gali padėti optimizuoti projektus, kad sumažėtų atliekų, iki statybos etapo, kuriame mūsų įrankiai ir pagalbinės sistemos sukurtos taip, kad jas būtų galima naudoti pakartotinai.
Sumažinkite perteklinį pirkimą
Mūsų įrangos valdymo sprendimai padeda racionalizuoti jūsų įrankių parką
Mūsų įrankių parko valdymo sprendimas padeda integruoti žiedinį principą į jūsų tvarumo kelią. Jis padeda užtikrinti, kad turėtumėte tik reikalingus įrankius, sumažinti išteklių naudojimą ir supaprastinti savo veiklą. Visada gausite aukštos kokybės įrankius, kurie yra pagaminti ir remontuojami taip, kad tarnautų ilgai. Jei pasibaigus sutarčiai jūsų įrankiai vis dar bus našūs, galėsite pasirinkti juos naudoti už tą patį mėnesinį mokestį arba atnaujinti juos naujausiomis inovacijomis.
Reikia ko nors tik kelioms dienoms ar savaitėms? Naudokitės mūsų paslauga „Įrankiai pagal pareikalavimą“, kad patenkintumėte didžiausią paklausą arba konkretaus projekto poreikius.
Naudodami mūsų turto valdymo programinę įrangą ON!Track galite nustatyti nenaudojamą ar prarastą turtą, kai pereinate nuo vieno projekto prie kito.
Nešvaistykite pertekliaus
Jei įmanoma, pakartotinai panaudosime jums nebereikalingus įrankius ir dalis
Tai paprastas procesas: nemokamai paimsime jūsų elektrinius įrankius, akumuliatorius ir priedus iš bet kurios pasaulio vietos. Priimsime net konkurentų įrankius ir akumuliatorius.
Tačiau kas su jais atsitinka? Kai kurie įrankiai, kurie funkciniu požiūriu yra lygiaverčiai naujiems, prisijungia prie mūsų trumpalaikio rezervo, kompensuodami poreikį gaminti ir gabenti naują įrangą. Kiti dovanojami humanitarinėms ir švietimo organizacijoms neintensyviam naudojimui. Komponentai, atitinkantys mūsų aukštus kokybės standartus, pakartotinai panaudojami mūsų remonto centruose. 2023 m. pakartotinai panaudota apie 160 000 atsarginių dalių, sutaupant apie 120 tonų elektronikos, variklių ir rotorių, o tai atitinka apie 1 000 tonų CO2.
Perdirbama beveik neribotą laiką
Jei negalime pakartotinai panaudoti įrankio, pasirūpinsime, kad jis būtų perdirbtas
Įrankius ar komponentus, kurių negalima pakartotinai panaudoti, tvarko mūsų kvalifikuoti pasauliniai perdirbimo partneriai.
Mes prisiimame atsakomybę už savo gaminius visą jų naudojimo laiką. Didelę dalį tipiško įrankio masės sudaro aukštos kokybės metalai, kurie gali būti perdirbami praktiškai neribotą laiką įvairioms reikmėms, ir nors savo rinkose pasiekiame aukštą neterminio perdirbimo lygį, toliau dirbame su savo perdirbimo partneriais, kad dar labiau padidintume panaudojimą.
Mūsų kelionė žiediškumo link
Hilti įrankio masės sudaro perdirbta medžiaga
Mažiname pirminių žaliavų naudojimą didindami perdirbto plieno ir plastiko kiekį savo gaminiuose.
2023 m. Hilti surinkti įrankiai, akumuliatoriai ir priedai
Palaikykite žiediškumą ir leiskite mums nemokamai surinkti jūsų nebenaudojamus įrankius. Rasime būdų, kaip juos pakartotinai panaudoti arba perdirbti.
iš visų pasibaigusio galiojimo įrankių parko valdymo įrankių buvo panaudoti pakartotinai
Mes ir toliau didiname įrankių, kurių galiojimo laikas baigėsi, pakartotinai naudojamų kaip sukomplektuoti įrankiai arba sudedamosios dalys, skaičių.
surinktų elektronikos atliekų, iš kurių 81 % buvo veiksmingai perdirbta.
Dirbame tam, kad užtikrintume, jog į tarptautinius prekių ciklus vėl patektų didelis plieno, vario ir aliuminio kiekis.
Pirmasis pramonės pasiekimas: žiediškumo matavimas
Kitaip nei CO2 atveju, nėra tarptautiniu mastu pripažinto žiediškumo matavimo būdo. Todėl kartu su BCG sukūrėme naują žiediškumo metodą. Dabar kasmet galime įvertinti visą savo produktų portfelį pagal tai, kaip gerai įgyvendintas žiediškumo principas. Mūsų skaičiavimai apima tokias sritis kaip perdirbtos medžiagos, produktų dizainas, gamybos metodai, tai, kaip valdome savo produktus ir kas vyksta produkto gyvavimo ciklo pabaigoje.
Hilti sprendimai, padedantys jūsų verslui veikti tvariai
Siekime tvarumo kartu
Atklājiet risinājumus, kas izstrādāti, lai palīdzētu jums samazināt oglekļa dioksīda emisiju, vienlaikus nodrošinot ilgtspējīgu jūsu uzņēmuma izaugsmi nākotnē.
Susipažinkite su tvariais sprendimaisEkologiškų pastatų sprendimai
Investuokite į naujoviškus statybos sprendimus, kurie padės jums įgyvendinti sertifikuotus ir tvarius pastatų projektus.
Susipažinkite su ekologiškos statybos sprendimais
Supaprastinkite finansinį planavimą naudodami Hilti įrankių parko valdymo sprendimą. Fiksuotas mėnesinis mokestis apima visus jūsų įrankius, įskaitant naudojimo, priežiūros ir remonto išlaidas.
Atraskite įrankių parko valdymą
Tekste naudoti šaltiniai:
https://www.rolandberger.com/en/Insights/Publications/It%E2%80%99s-time-for-construction-to-embrace-the-circular-economy.html
https://globisinsights.com/purpose/sustainability/circular-economy
https://www.mckinsey.com/capabilities/sustainability/our-insights/mapping-the-benefits-of-a-circular-economy
https://www.europarl.europa.eu/news/en/headlines/economy/20151201STO05603/circular-economy-definition-importance-and-benefits
https://www.wri.org/insights/5-opportunities-circular-economy
https://www.bbva.ch/en/news/advantages-and-disadvantages-of-the-circular-economy/
https://sensoneo.com/global-waste-index-2019/